Український танкіст зробив відео огляду російського танку Т-90А. Цей один з основних бойових танків армії росії дістався як трофей українським військовослужбовцям.

Відео з’явилося у соцмережах блогера під ніком Shawshank Redemption.

Трофейний танк перебував на службі у росіян довгий час. На думку військового, близько 15 років. На це вказує стан бойової машини. Техніку не ремонтували й не проводили її технічне обслуговування. У ЗСУ, зі слів блогера, машина потрапила вже з пошкодженим нічним прицілом, оптичними приладами та елементами системи керування вогнем через погане обслуговування екіпажем.

Після ремонту машина стане у стрій до збройних сил України.

Як зазначає автор відео, досвід використання танків Т-90А на російсько-українській війні показав, що низка конструкторських рішень під час розробки цієї машини стали провальними для поля бою.

Вооруженные силы Украины усердно уничтожают российских захватчиков: чтобы поддержать их, вы можете перечислить пожертвования в фонд «Повернись живим». Стать волонтером или получить помощь, можно через государственный портал viyna.net. Все будет Украина! 🇺🇦

Російський комплекс активної оптико-електронної протидії «Штора-1», характерною особливістю котрого є два прожектори на башті танку, які світять променями в інфрачервоному спектрі, виявився неефективним.

Він був створений для боротьби з керованими протитанковими ракетами, але не може протидіяти сучасним ПТРК, які використовують ЗСУ, у тому числі американським FGM-148 Javelin.